lek. dent. Rafał Tymiński

lek. dent. Rafał TymińskiRafał Tymiński
Lekarz  dentysta
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej 

 Absolwent Akademii Medycznej w Białymstoku oraz Medycznych Studiów Zawodowych na kierunku Technika Dentystyczna. Lekarz z 12 – letnim stażem pracy, ze stopniem nauczyciela kontraktowego, od początku zaangażowany w leczenie kanałowe, pracę pod mikroskopem oraz edukację i kształcenie średniego personelu gabinetów stomatologicznych.

Pracuje także w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie, w Oddziale Chirurgii Szczękowo – Twarzowej, jest członkiem zespołu zajmującego leczeniem chirurgicznym urazów, nowotworów oraz wad obszaru głowy i szyi.  Oddział kierowany przez p. Doktor Annę Bromirską – Małyszko jest znany z przeprowadzenia wielu pionierskich, innowacyjnych i unikatowych w skali kraju zabiegów, leczą się w nim pacjenci z całego kraju i zagranicy.

W swojej pracy ceni sobie dobry kontakt z pacjentem, którego podstawą jest szczerość na temat możliwości leczenia i rokowania. Przed podjęciem leczenia stara się najpierw skonsultować daną sytuację, co jednocześnie umożliwia wzajemne poznanie się, lekarzowi zidentyfikowanie potrzeb pacjenta, a pacjentowi umożliwia zrozumienie planowanego leczenie i ograniczeń z tym związanych.

lek. dent. Rafał TymińskiLekarz od skomplikowanych przypadków, który nie boi się trudnych wyzwań. W pracy wykorzystuje duże doświadczenie zdobyte w trakcie praktyki zawodowej w Gabinecie, jaki i pracy w Oddziale Chirurgicznym oraz wiedzę z  dużej liczby szkoleń i kursów, których był uczestnikiem, w kraju i za granicą.

Połączenie dużego doświadczenia w leczeniu endodontycznym i umiejętności chirurgicznych daje pacjentowi szanse i unikalne możliwości zachowania własnych zębów na stałe, przy minimalizacji ryzyka niepowodzenia, a umiejętności nabyte w trakcie pracy w warunkach szpitalnych gwarantują bezpieczne i pewne przeprowadzenie każdego zabiegu chirurgicznego, który wykonywany jest w Naszym Gabinecie.

 W PERIO-ENDO zajmuje się:

 • ekstrakcją chirurgiczną zębów zatrzymanych i mocno zniszczonych
 • chirurgicznym odsłanianiem zębów zatrzymanych do leczenia ortodontycznego
 • leczeniem implantologicznym wraz z przygotowaniem chirurgicznym
 • leczeniem powikłań poekstrakcyjnych – zamykanie połączeń ustno – zatokowych, opracowywaniem ran i usuwaniem ułamanych korzeni oraz inne
 • chirurgiczną estetyką okolic oczodołów – plastyką powiek, chirurgią przepuklin tłuszczowych i inne
 • usuwaniem zmian skórnych z badaniem histopatologicznym i wykorzystaniem plastyk miejscowych, płatów uszypułowanych podskórnie, przeszczepów skóry pełnej grubości z okolicy zausznej i nadobojczykowej
 • diagnostyką i chirurgicznym leczeniem zmian w kościach szczęk oraz zatokach obocznych nosa
 • rekonstrukcją kości po leczeniu chirurgicznym i przed leczeniem protetycznym
 • mikrochirurgią endodontyczną: resekcjami wszystkich zębów w łuku, leczeniem resorpcji oraz powikłań w leczeniu kanałowym
 • leczeniem endodontycznym pod mikroskopem trudnych przypadków, których leczenia nie podjęli się inni lekarze lub z tego leczenia zrezygnowali z powodu różnych trudności
 • powtórnym leczeniem kanałowym, po dogłębnej analizie przyczyny niepowodzenia
 • diagnostyką i usuwaniem zmian błony śluzowej jamy ustnej
 • leczeniem i diagnozowaniem bólów twarzy
 • konsultuje pacjentów w przypadkach związanych z każdą powyższą sytuacją

Dla swoich pacjentów zawsze jest dostępny i służy pomocą, konsultacja telefoniczną, sms lub za pomocą poczty e-mail, który to kontakt ceni sobie najbardziej.

lek. dent. Rafał Tymiński